Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Merytoryczne

Co z pracownikami, którzy zmarli i nie zdążyli przekazać oświadczenia upoważniającego do wykazania ich publikacji w ewaluacji? Jak ich rozliczyć?

Pracownik uzupełniał publikacje na koncie ORCID. W 2021 roku odszedł na emeryturę lub odszedł z pracy i skasował konto ORCID. Jak uwzględnić jego publikacje w ewaluacji? Konto ORCID jest przecież jego prywatnym kontem i mógł to zrobić.

Pracownik w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych przez cały okres ewaluacji, zaliczony do Liczby N, złożył oświadczenie do dyscypliny A – 100%, przypisał publikacje do dyscypliny A i wypełnił 4 udziały jednostkowe z dyscypliny A. Jednocześnie złożył oświadczenie o przypisaniu innej publikacji do dyscypliny B. Czy ta publikacja może zostać ujęta w ewaluacji dyscypliny B?

Czy data 30.06.2021, która widnieje w rozporządzeniu jest datą raportowania danych o patentach, projektach, wpływach z tytułu komercjalizacji oraz opisach wpływu? Jeśli tak, to czy po tej dacie nadal będzie można uzupełniać te dane na potrzeby ewaluacji? Jak to się ma do terminu 15.01.2022, do którego można wprowadzać dowody wpływu?

Czy jeśli nie mamy oświadczenia o zgodzie na wykazanie w POL-onie osiągnięć artystycznych z powodu śmierci pracownika przed wejściem w życie ustawy 2.0 to czy Uczelnia będzie ponosić za to karę?

Jakie będą konsekwencje dla uczelni (w ewaluacji, w subwencji itp.), jeżeli osoba, która jest zatrudniona na stanowisku nienaukowym i nie złożyła oświadczenia do liczby N, ma udziały w dyscyplinach „niezerowe”? Innymi słowami, czy konieczna jest zmiana udziału w dyscyplinie/nach na „0”, jeżeli osoba w tej dyscyplinie/nach nie prowadzi działalności naukowej?

Czy data 30.06.2021, która widnieje w rozporządzeniu* jest datą raportowania danych o patentach, projektach, wpływach z tytułu komercjalizacji oraz opisach wpływu? Jeśli tak, to czy po tej dacie nadal będzie można uzupełniać te dane na potrzeby ewaluacji? Jak to się ma do terminu 15.01.2022, do którego można wprowadzać dowody wpływu?

Czy zostaną uwzględnione w ewaluacji publikacje pracownika z grupy pracowników badawczo-dydaktycznych, który złożył wszystkie wymagane oświadczenia a przebywa na urlopach wymienionych w § 17 ust. 10 przez cały okres zaliczenia do Liczby N?

W kontekście znowelizowanego Rozporządzenia: jak należy rozumieć złożenie oświadczenia o prowadzeniu działalności naukowej w 2017 r. (czy jest to osoba występująca we wniosku DS 2017, czy w oświadczeniu z 2018 r.) i czy do N za 2017 r. będą zaliczane wszystkie osoby, które były zatrudnione 31.12.2017 na stanowisku naukowym lub naukowo-dydaktycznym

Czy data oświadczeń zebranych w POL-on w listopadzie 2018 r. pozwala wliczyć do ewaluacji dorobek jedynie od 1.10. 2018, czy także z okresu wcześniejszego? Innymi słowy, czy dla osób w N 2017 i ze złożonym N 2018 uwzględniony zostanie dorobek za rok 2017?