Kryterium III | Opis wpływu
Dowody wpływu zamieszcza się w aplikacji STUDNIA, czyli Systemie do udostępniania dokumentacji działalności naukowej i artystycznej. Dane należy uzupełnić do 15 stycznia roku, w którym jest przeprowadzana ewaluacja (w przypadku nadchodzącej ewaluacji do 17 stycznia 2022 roku). Podmiot rejestruje pliki stanowiące dowód wpływu, które są wykorzystane do prawidłowej rejestracji opisu tego wpływu w systemie POL-on. Kolejność pracy w aplikacji STUDNIA i systemie POL-on jest dowolna. Wszystkie pliki, które powinny być uwzględnione jako dowód danego wpływu społecznego powinny być dodane w aplikacji STUDNIA i powiązane z odpowiednim opisem wpływu w POL-on przed zatwierdzeniem tego opisu.
Żeby móc wykonywać zadania z tego zakresu należy mieć w systemie POL-on przypisaną rolę INST_DZIALANOSC_NAUKOWA. Szczegółowe informacje dotyczące wprowadzania plików zostały opisane na stronach pomocy POL-on.
Do jednego opisu wpływu podmiot może dołączyć maksymalnie pięć dowodów tego wpływu. Każdy dowód to odrębny plik.
Po wejściu w szczegóły osiągnięcia użytkownikowi prezentowane są następujące dane:
- Tytuł opisu pływu [1];
- W danych podstawowych [2]:
- ID opisu wpływu,
- Rok,
- Rodzaj (Wymagany / Dodatkowy),
- Nazwa podmiotu utworzonego w celach komercjalizacji (jeśli podmiot nie został utworzony, w polu widnieje znak ’-’,
- Streszczenie opisu (maksymalnie 1000 znaków ze spacjami dla każdej wersji językowej),
- W sekcji Informacje o efektach działalności naukowej mających znaczenie dla kreowania wpływu [3]:
- Charakterystyka głównych wniosków z badań naukowych lub prac rozwojowych albo efektów działalności naukowej w zakresie twórczości artystycznej,
- Rola podmiotu (maksymalnie 1000 znaków ze spacjami dla każdej wersji językowej).
W dalszej części opisu wpływu widoczne są sekcje:
- Osiągnięcia naukowe [4] w formie tabelarycznej, prezentujące dane o opisie bibliograficznym i jego streszczeniu. Do każdego opisu wpływu podmiot może zamieścić opis nie więcej niż 5 osiągnięć naukowych. Te osiągnięcia mogą być sprawozdane w ramach Kryterium I jako osiągnięcia publikacyjne (bądź osiągnięcia artystyczne), wówczas osoba wprowadzająca dane do opisu wpływu
w POL-on może wyszukać i wybrać konkretne osiągnięcie z listy, oraz uzupełnić brakujące pola jak przykładowo streszczenie.- w przypadku osiągnięć naukowych podmiot zamieszcza opis bibliograficzny i streszczenia (maksymalnie 500 znaków ze spacjami na każde osiągnięcie dla każdej wersji językowej): artykułów naukowych, monografii naukowych, redakcji naukowej monografii naukowych, rozdziałów w monografiach naukowych, uznanych patentów, będących rezultatem badań naukowych lub prac rozwojowych.
- w przypadku osiągnięć artystycznych do każdego opisu wpływu podmiot zamieszcza opis także nie więcej niż 5 osiągnięć artystycznych (w przypadku osiągnięć artystycznych przewidziano maksymalnie 600 znaków ze spacjami na każde osiągnięcie dla każdej wersji językowej).
- Charakterystyka wpływu na społeczeństwo [5], a w niej:
- charakterystyka wpływu,
- obszar wpływu (gospodarka, funkcjonowanie administracji publicznej, ochrona zdrowia, kultura i sztuka, ochrona środowiska naturalnego, bezpieczeństwo i obronność państwa, inne czynniki wpływające na rozwój cywilizacyjny społeczeństwa),
- dowody wpływu (nazwa dowodu) wraz z linkami do aplikacji STUDNIA [6],
- W sekcji Interdyscyplinarność widnieją dane:
- Czy interdyscyplinarność miała kluczowe znaczenie na powstanie wpływu działalności naukowej na otoczenie (TAK / NIE)
- Charakterystyka interdyscyplinarności (maksymalnie 1500 znaków ze spacjami dla każdej wersji językowej). W tej sekcji podmiot uzasadnia, że badania naukowe, które miały wpływ społeczny charakteryzują się interdyscyplinarnością.