Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Połączenie konta SEDN z MCL

Połączenie konta SEDN z MCL służy logowaniu za pomocą danych konta centralnego. Proces ten powinien być poprzedzony rejestracją konta w Module Centralnego Logowania.

Niniejszy wpis opisuje wyłącznie proces połączenia konta lokalnego (SEDN) z kontem centralnym (MCL). O tym czym jest Moduł Centralnego Logowania, jak założyć konto centralne, jakie korzyści daje logowanie MCL przeczytasz w osobnym wpisie.

Aby połączyć konto SEDN z MCL zaloguj się do SEDN ścieżką tradycyjną, wybierając na stronie głównej „Zaloguj się” i wpisując login i hasło [1].

Następnie wybierz po lewej stronie Profil [2]. Pod danymi użytkownika znajdziesz przycisk „Połącz z centralnym kontem OPI PIB” [3]

Po kliknięciu w przycisk system przeniesie cię na stronę logowania MCL.

Uwierzytelnienie w Module Centralnego Logowania sprawi, że oba konta zostaną powiązane. Zaloguj się danymi do MCL, aby połączyć konta. Po połączeniu kont zobaczysz w SEDN informację o połączeniu kont [4].

Od tego momentu możesz logować się do SEDN ścieżką Centralne Logowanie OPI PIB (tj. nazwą użytkownika i hasłem MCL) [5].

Możesz połączyć swoje konto SEDN tylko z jednym kontem MCL. Akcja ta ma charakter jednorazowy, ale nieodwracalny.

Pamiętaj!

Jako użytkownik z połączonym kontem (z rolami innymi niż Administrator) możesz logować się do SEDN zarówno przez MCL, jak i ścieżką tradycyjną („Zaloguj się”). Tylko rola Administratora wymaga logowania przez MCL.

Powiązane Artykuły