Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Logowanie przez MCL (Centralne logowanie OPI PIB)

Aby zalogować się do systemu SEDN powinieneś posiadać zarejestrowane konto w systemie oraz posiadać jedną z ról systemowych.

Logowanie za pomocą MCL to wariant obowiązkowy dla Administratorów POL-on, którzy pełnią rolę Administratorów SEDN. Poprzez logowanie MCL do systemu może zalogować się także użytkownik, który połączył swoje konto SEDN z kontem MCL.

Jeśli jesteś użytkownikiem SEDN i chcesz logować się za pomocą MCL musisz wcześniej:

  1. Założyć sobie konto MCL,
  2. Połączyć konto SEDN z MCL.

Niniejszy artykuł służy przybliżeniu ścieżki logowania za pomocą Centralnego logowania OPI PIB. Aby zapoznać się z procesem rejestracji w MCL lub połączania konta SEDN z kontem MCL przejdź do odpowiednich artykułów za pomocą przycisków na dole strony.

Logowanie do SEDN ścieżką MCL nie będzie wymagało od ciebie zmiany hasła co 30 dni. Dane identyfikacyjne MCL są takie same dla wszystkich systemów OPI PIB, które podepniesz do konta.

Aby zalogować się do SEDN ścieżką MCL wejdź na stronę sedn-demo.opi.org.pl, a następnie wybierz opcję „Centralne Logowanie OPI PIB” [5]. Zostaniesz przeniesiony na stronę mcl.opi.org.pl. Wpisz swoje dane uwierzytelniające w formatkę logowania tj. nazwę użytkownika lub adres e-mail i hasło. Kliknij w przycisk „Zaloguj się”.

Jeśli posiadasz uprawnienia w kilku instytucjach lub wiele ról w systemie po zalogowaniu będziesz musiał wskazać Podmiot i rolę w jakiej chcesz pracować, a także wybrać kontekst dziedziny i dyscypliny. Proces ten został opisany we wpisie „Logowanie do SEDN”.

Powiązane Artykuły